Brand archetypy: TVORCA

Brand archetypy: TVORCA

Archetyp Tvorcu je poháňaný voľným prúdom tvorivosti, no zároveň si vie určiť hranice. V blogu si vysvetlíme, aký je jeho význam a ako ho využiť.

Vyššie spomínanej krehkej rovnováhe Tvorcu fandí množstvo značiek, ktoré oceňujú a podporujú sebavyjadrenie, predstavivosť a myslenie "out of the box". Väčšina takýchto spoločností sa pohybuje v oblasti umenia, dizajnu, technológií a marketingu.


Význam tvorcu

Tvorca dáva svetu nové nápady a vytvára vzrušenie tým, že tvorí niečo, čo predtým neexistovalo. Archetyp Tvorcu nadobúda nadšenie a naplnenie z procesu tvorby, ako aj z výsledku svojej práce. Za jednoduché príklady Tvorcu by sme mohli považovať aj všetkých umelcov a spisovateľov.


Tvorca je jedinečný

Tvorca si cení tvorivý proces a vedie život plný sebavyjadrenia. Tí, ktorí zapadajú do tohto archetypu, sú vo svojej podstate nekonformní. Tvorcovia zvyčajne túžia po slobode prejavu a nechcú sa cítiť obmedzovaní tvorivými parametrami alebo cenzúrou. V centre archetypu Tvorca je akt vytvárania niečoho hmatateľného. Je to výstup, ktorý umožňuje tomuto brand archetypu mať kontrolu nad inak nekontrolovateľným svetom.


Značky, ktoré využívajú Tvorcu

Ako prvé stojí za spomenutie spoločnosť Adobe. S produktmi ako Photoshop, InDesign a Premiere je táto značka stelesnením archetypu Tvorcu. Samotné produkty sú nielen kreatívne a inovatívne, ale podporujú rovnaké vlastnosti aj u tých, ktorí ich používajú.


YouTube na svojej stránke výslovne uvádza, že "tvorivá sloboda vedie k novým hlasom, formátom a možnostiam". Táto myšlienka sa dokonale zhoduje s archetypom Tvorcu vďaka tomu, že podporuje vytváranie nových nápadov a možností prostredníctvom otvoreného sebavyjadrenia.

Ak vás archetyp Tvorcu oslovil, neváhajte ho pri budovaní svojej značky použiť. Najskôr si však dôkladne premyslite a definujte vašu komunikačnú stratégiu.